Genel

Yaz Aylarında Astımı Yönetmek İçin İpuçları

Yaz Aylarında Astımı Yönetmek İçin İpuçları

Nefes almak için mücadele etmek kolay değil. Bir astım krizi sırasında, hava yolu duvarları şişer ve böylece havanın geçebileceği alanı azaltır. 

Ataklar genellikle astım tetikleyicisi adı verilen bir etkinleştiriciye sahiptir ve astımla yaşamayı daha zor hale getirebilecek yaz mevsimi koşulları vardır

Yaz zamanı tetikleyicileri

Astım ataklarına neden olabilecek bazı faktörler vardır ve bunlar astım hastaları arasında farklılık gösterebilir. Zamanla, muhtemelen yanıtlarınızdaki kalıpları tespit edeceksiniz ve bu kalıplar tanımlandıktan sonra, bu tetikleyicilerden nasıl kaçınılacağını bilmek daha kolay olacaktır.

Sıcak aylardaki değişiklikler astım hastalarını rahatsız edebilecek koşullara neden olabilir. Polen, büyüme mevsimi boyunca bir sorun olabilir. Küf tüm yıl boyunca sorun olabilir, ancak yaz aylarında daha aktif olabilir.

Yaz, yoğun ve aktif bir zamandır, ancak bazen çok fazla şiddetli oyun bir saldırıya neden olabilir. Aşırı ısı, özellikle birkaç gün veya daha uzun süren bir gerginlik, bu tetikleyicilerden herhangi birini daha aktif hale getirebilir veya kendi başına bir tetikleyici olabilir.

Astımdan önde olmak

Hassasiyetlerinize göre plan yapın ve bir hata payı bırakın. Beklediğinizin ötesinde, en kötü durumları tahmin etmeye ve planlamaya çalışın.

Koşulları izle

Sıcaklık tahminini izlediğinizden emin olun. Alışılmadık derecede sıcak hava, varış noktanızda su olsa bile evde kalmayı daha iyi bir seçim haline getirebilir. Bölgeniz için hava kalitesi indeksini ve polen raporunu da izleyin.

"Bilinçli" olun

Zaten taşımıyorsanız, rahatlatıcı ilacınızı her zaman yanınızda bulundurun. Koşulların kombinasyonları beklenmedik astım ataklarına neden olabilir. Astım ilaçlarını da uygun şekilde tedavi edin, onları mümkün olduğunca yakın ve serin tutun. Kapalı ve park halindeki arabanızın içinde bırakmayın.

Günü planlayın

En doğrudan güneş ve en yüksek sıcaklıklar tipik olarak 10.00-2pm arasındadır. Bu saatlerden önce ve sonra aktiviteleri planlamak ve arada klimalı iç ortam koşullarına geri çekilmek işleri kolaylaştırabilir.

Acil durumlar için plan yapın

Acil bir durumdan önce ne yapacağınızı bilmek, her zaman güvenli ve etkili bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır