Hava Temizleme Cihazları

Bir insan günde ortalama 23.000 kez nefes alip vermektedir. Nefes aldigimiz ortamin temiz olup olmadigini acaba ne kadar önemsiyoruz? Özellikle kapali ortamlarda kaldigimiz sürelerin uzunlugu göz önüne alinirsa soludugumuz havanin pek de temiz oldugu söylenemez. Kapali bir ortamda ortalama 2.000’den fazla madde ve canli bulunur ve ortamin havasini kirletir. Dis ortamin havasi ne kadar kirli olursa olsun kapali mekanlarin havasi dis ortama nazaran 2 ile 5 kat daha kirlidir. Hatta bazen bu oran 100 kata kadar çikmaktadir. Kapali ortamlarda kirli olan havayi bir kat kirleten sigara dumani, virüs, bakteri, akar ve tozlari saglik açisindan önemli risk faktörleridir.

Hayvan tüyleri, ev toz akarlari, polenler, bakteriler alerjik hastaliklara sebep olmaktadirlar. Ayrica astim tetikleyici özelligi olan sigara dumani, toz, kokular, fabrika atik gazlari, otomobil egzoz dumani gibi kötü kosullarda sagligimiz açisindan olumsuz sonuçlar ortaya çikarabilmektedir. Büyük sehirlerde ki sayisiz aracin çevreye yaydigi zararli gazlar ve sanayilesmenin getirdigi kirlenme de astim ve alerji gibi hastaliklarin artisinda tuz biber olmaktadir.

Yapilan bilimsel arastirmalar neticesinde astim hastaliginin çocukluk döneminde kirli hava faktörlerinden kaynakli olumsuzluklar ile ortaya çiktigi saptanmistir. Yani kirli ve havasiz ortamlarin sebep oldugu hastaliklardan çocuklarimiz yetistiklere göre çok daha hizli ve olumsuz etkilenmektedirler. Tüm bu sebepler göz önüne alindiginda saglikli bir yasam için bulundugumuz ortamin havasinin temiz olmasi hayati önem tasimaktadir. Iste tam da bu noktada Hepa hava temizleme cihazlari devreye girmekte ve bulundugumuz ortamin ferah ve saglikli bir ortam olmasini bizler için saglamaktadir.

Amerika’da AHAM adiyla bir kurulus kapali bir ortamdaki havanin ne kadar temiz olmasi gerektigini ve bunun standartlarini belirlemektedir. Mekanin genisligine göre içerideki havanin oksijen orani ve diger zararli faktörlerle birlikte bulunulan ortamin saglikli bir sekilde yasamaya müsait olup olmadigi ölçümlenebilmektedir.

Hepa Online olarak temiz ve saglikli bir ortamda yasamaniz ve çalismaniz için size tavsiyemiz Bionaire Hava Temizleme Cihazı’dir. Bu cihazlar doktorlar tarafindan da birçok ülkede 2. derecede tibbi cihazlar olarak önemle tavsiye edilmektedir.

Bionaire (USA) Hava Temizleme Cihazlari hava kirliligi ve ona bagli saglik problemlerinize (alerji, astim) mükemmel çözümü sunar.