Anti Alerjik Temizlik Ürünleri

Mite alerjisi (Ev tozu akarı) her mevsimde ortaya çıkabilir. Herhangi bir mevsimi yoktur. Alerjik astımın habercisi ve başlangıcı olan ve bütün bir yıl boyunca devam eden ev tozu alerjisi sağlık açısından risk oluşturmaktadır. Akarlar yaşam alanlarımızda hemen her yere yayılmış durumdadırlar. Özellikle de evlerimizdeki ev içi tekstili ürünleri akarların barınması için ideal ortamlardır. Evlerimizi çok temiz tutsak, hijyenik ortam sağlasak dahi akarlar bir şekilde varlıklarını sürdürmektedirler. Evlerimizde yapılan günlük temizlik akarları uzak tutmaya veya yok etmeye yetmez.

Ev tozu akarları yastık, yorgan, kalın kıyafetler, kilim, perde, havlu, minder ve benzeri tekstil ürünlerine yuvalanarak üremeye devam etmektedirler. Evlerimizi istediğimiz kadar temizleyelim bu akarları hiç bir şekilde etkilemez. Bu mikroorganizma canlıların dışkıları sağlığımızı çok ciddi anlamda tehdit etmektedirler. Ev tozu akarlarının sebep oldukları başlıca rahatsızlıkları sıralamak gerekirse; alerjik astım, bronş hiper-reaktiviteleri ve rinit (rhinit), konjonktivit, gözlerde yaşarma, öksürük, hapşırma nöbetleri, saman nezlesi, deri reaksiyonları, gibi çeşitli alerjik hastalıklara yol açarlar.

Hepa anti alerji ürünlerini kullanarak kendinizi ev tozu akarları, mitelar vb. zararlılardan maksimum seviyede koruyabilirsiniz.