Nem ve Sıcaklık Ölçerler

Yaşadığımız ortamdaki nem miktarı çok çeşitlilik gösterebilir. Örneğin, bulunduğumuz bazı ortamlar çok nemli iken bazıları da çok kuru bir havaya sahiptir. Özellikle kaloriferli evlerde ortamın havası ciddi anlamda kurudur.

İnsanlar için ideal olan nem oranının %45 ile %55 arasında olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bulunduğumuz havanın kuru olması bizleri çeşitli enfeksiyonlara karşı açık ve korunmasız kılmaktadır. Kuru olan hava en başta gözlerde yanmaya, dudaklarda çatlamaya, burun ve boğaz bölgesinde kuruluğa sebep olur. Ayrıca Kurak geçen yaz mevsimlerinde de rüzgarla birlikte havada uçuşan minik toz zerrecikleri de solunum yoluyla vücudumuza girerek bizi hastalıklara açık hale getirir. Özellikle bahar aylarında hastalık oranları artmaktadır. Bahar alerjisi tedavisi bu noktada önemlidir.

Bulunduğumuz ortamın nemini ölçebiliriz. Bunun için çeşitli nem ölçme cihazlarından faydalanılır. Bu cihazları firmamızdan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Satışını yaptığımız nem ölçerler son derece basit ve rahat bir kullanıma sahiptirler. Hatta nem ölçme makinesini yanınızda taşıyabilirsiniz. Masaüstünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

La Crosse Dijital Hava İstasyonları, Hava Kaydediciler (Data Logger), Nem ve Sıcaklık Ölçerleri İsviçre yapımı yüksek çözünürlüklü özel nem ve sıcaklık sensörü sayesinde bu görevi yerine getirebilecek masa üstü kullanımına uygun veya duvara asılabilen cihazlardır.