Genel

Ofislerde İç Mekan Hava Kalitesi ve Çalışan Performansı

Ofislerde İç Mekan Hava Kalitesi ve Çalışan Performansı

Küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, muhtemelen mutlu ve sağlıklı çalışanların işte en üretken kişiler olduğunu zaten biliyorsunuzdur. 

Ofisteki birçok sorun açıktır ve basit çözümleri vardır. Örneğin; bozuk bir klima ünitesini onarmak veya sert floresan lambalarını daha yumuşak olanlarla değiştirmek. Bununla birlikte, bazen sorunu tespit etmek daha zordur. Çalışanlarınız işteyken sık sık hasta mı oluyorlar veya kayıtsız ve dikkati dağılmış mı görünüyor? Bu durumda İç mekan hava kalitesine bakmak faydalı olabilir. Çok sayıda çalışma, işyerindeki havadaki kirletici seviyeleri ile çalışan verimliliği arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu göstermiştir. 

Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu için Joshua Zivin ve Matthew Neidell tarafından 2011 yılında yapılan bir araştırma, ortamdaki ozon seviyelerini ve bunların Kaliforniya'daki çiftlik işçileri üzerindeki etkisini inceledi. Ortalama olarak, ozon konsantrasyonunu milyarda sadece 10 parça (PPB) azaltmanın, işçi verimliliğinde yüzde 4,2'lik bir artışa yol açtığını buldular. Yazarlar özetlerinde, bunun hem işletme sahipleri hem de çalışanlar için çevresel düzenlemenin karşılıklı faydalarının kanıtı olduğunu vurguladı, çünkü kârlar artarken çalışanların sağlığı da iyileştirildi.

Benzer şekilde, Uluslararası İç Mekan Çevre ve Enerji Merkezi başkanı Bjarne Olsen tarafından yapılan bir araştırma, hava kalitesi ve havalandırmadaki iyileştirmelerin ofis çalışanlarının verimliliğini yüzde 5 ila 10 oranında artırdığını buldu.

Hava kalitesi uzmanı William Fisk tarafından 2002 yılında yapılan bir çalışmada, ofis çalışanlarının yüzde 23'ünün, ofislerdeki kötü hava kalitesiyle bağlantılı kronik bir durum olan hasta bina sendromu veya SBS semptomlarına sahip olduğu bulundu. Fisk, bunun ABD ekonomisi için yaklaşık 60 milyar dolarlık yıllık kayıplara yol açtığını tahmin ediyor.

Ofisinizde bir hava kalitesi sorunu olabileceğinden şüpheleniyorsanız, stoklarımızda bulunan birçok ofis hava temizleyici arasından seçim konusunda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır