Genel

İç Mekan Hava Kalitesi İzleme Keşifleri: Partikül Madde

İç Mekan Hava Kalitesi İzleme Keşifleri: Partikül Madde

Bir iç mekan hava kalitesi ölçer kullanmak, evinizdeki hava kalitesiyle ilgili sorunları bulmanın en iyi yollarından biridir. 

Soru, elbette, ev havanızla ilgili sorunları belirledikten sonra ne yapacağınızdır. Bu soruyu yanıtlamak için bir makale oluşturmaya karar verdik.

Burada bir iç mekan hava kalitesi monitörü kullanarak belirli hava kalitesi sorunlarını keşfettiğinizde hangi adımları atabileceğinizi tartışacağız. İlk yazıda hava kirliliği konusunda en tehlikeli ve zararlı formlardan biri olan partikül maddeye odaklanmaya karar verdik.

Partikül Madde Nereden Gelebilir?

Partikül maddenin birçok kaynağı olabilir, ancak en yaygın olanlarından biri trafik kirliliğidir. Partikül madde, evinizin yakınındaki endüstriyel tesislerden veya enerji santrallerinden de gelebilir. Bu tür bir kirlilik genellikle büyük, yoğun nüfuslu şehirlerde en kötüsüdür, ancak her yerde insanları etkileyebilir. Daha sıradan kaynaklar arasında yemek pişirmeden yanmış parçacıklar ve odun veya tütün dumanı bulunur.

Partikül Madde için Hava Temizleyiciler

Evinizdeki havanın yüksek düzeyde partikül madde içerdiğini öğrenirseniz, en iyi çözüm bir HEPA hava temizleyici kullanmaktır. HEPA filtreleri, matris malzemelerindeki katı parçacıkları yakalar. Bazı partikül madde türleri, bir HEPA filtresinin maksimum verimliliği hedeflemesi için bile çok küçük olsa da, çoğu filtre malzemesinde sıkışıp kalacaktır. 

Ev Havanızdaki Partikül Maddeyi Azaltmak İçin Diğer Adımlar

Hava temizleyici kullanmaya ek olarak, evinizin havasındaki partikül madde miktarını azaltmaya yardımcı olacak başka basit adımlar da atabilirsiniz. Yoğun bir yolun veya otoyolun yakınında yaşıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, trafiğin yoğun olduğu saatlerde pencerelerinizi kapalı tutmaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, araç egzozu partikül madde için ana kaynaklardan biridir. Otoyoldaki en yoğun zamanlarda evinize giren egzoz miktarını azaltmak, toplam partikül madde miktarını azaltmanın basit bir yoludur.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır