Genel

Hava Temizleyiciler Tozu Giderir mi?

Hava Temizleyiciler Tozu Giderir mi?

Hepa Alerji ekibinin duyduğu en yaygın sorulardan biri, hava temizleyici kullanılan bir evin tozlanıp tozlanmadığı sorusu oluyor. HEPA filtreli hava temizleyicilerin tozu filtrelerken, temizleme amacıyla tozun giderilmesinde ne derece etkili olacaklarını anlamak önemlidir.

Hava Temizleyiciler Tozu Giderir mi?

Basitçe söylemek gerekirse, evet, çoğu hava temizleyici evinizdeki tozu temizler. HEPA temizleyicileri havada yüzen tozu yakalarken, probiyotik hava temizleyicileri toz akarlarının da kullandığı kaynakları tüketerek toz miktarını azaltacaktır. Bununla birlikte, tozu etkili bir şekilde temizleyemeyen bir sınıf hava temizleyicileri vardır: karbon filtre üniteleri. Bu arıtıcılar, partikül madde yerine kokuları ve gazları yakalamak için tasarlanmıştır. Birçok karbon hava temizleyicide en azından bir miktar toz yakalayacak ön filtreler bulunurken, bunlar HEPA üniteleri kadar etkili olmaktan çok uzaktır. 

Hava Temizleyiciler Tozu Ortadan Kaldırır mı?

Temizlikle ilgili sorulması gereken daha iyi bir soru, hava temizleyicilerin tozu tamamen ortadan kaldırıp kaldırmadığıdır ve bu soruya kesin bir “hayır” cevabı verilir. İyi bir ev tipi hava temizleyici kullansanız bile, genellikle yaptığınız gibi yine de toz ve temizlik yapmanız gerekir. Bunun nedeni, büyük ölçüde, hava temizleyicilerinin yalnızca havadaki kirleticileri yakalayabilmesidir. Bununla birlikte, toz yüzeylere yerleşebilir ve bir şekilde havaya karışmadıkça filtre tabanlı bir temizleyicinin yakalanmasını zorlaştırabilir. Probiyotik hava temizleyicileri, ev eşyalarına biriken tozu azaltabilir, ancak onu tamamen ortadan kaldıramazlar.

Bununla birlikte, bir hava temizleyici kullanmanın önemli olan, hala toz almanız gerekip gerekmeyeceği değil, sizin ve ailenizin temiz ve sağlıklı havayı solumaktan sağlayabileceğiniz muazzam sağlık faydalarıdır. Havadaki tozu temizlemek daha rahat nefes almanıza yardımcı olacak, alerjik reaksiyon ve astım atakları riskinizi azaltacak ve evinizi daha sağlıklı bir ortam haline getirecektir. 

Evinizdeki havayı daha temiz hale getirmek için ev tipi hava temizleyici hakkında sorularınız mı var? Hepa Alerji ekibi sorularınızı cevaplamaya hazır.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır