Genel

Hava Temizleyiciler Sınıflarda Covid-19 Riskini Azaltır mı?

Hava Temizleyiciler Sınıflarda Covid-19 Riskini Azaltır mı?

Veliler, öğrenciler ve eğitimciler sınıflarda COVID-19 bulaşma riskini azaltmak için mümkün olan her yolu arıyorlar. 

Genç popülasyonlarda nispeten düşük risklere ve yaygın aşı korumasına rağmen, COVID-19 hala risk oluşturmaktadır. 

Olası bir önlem olarak, Mayo Clinic ve Minnesota Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, taşınabilir hava temizleyicileri ve diğer hava filtreleme cihazlarını sınıf benzeri ortamlarda test ediyor. “Good Morning America” tarafından bildirildiği üzere, ekibin bulguları, sınıflardaki hava temizleyicilerin öğrenciler ve öğretmenler için hayati bir ekstra koruma katmanı ekleyebileceğine dair umut verici kanıtlar sunuyor.

Araştırmacılar, testleri için tipik bir sınıf gibi düzenlenmiş bir oda inşa ettiler. Merkeze, daha sonra havada dağılacak olan renkli bir aerosol sıvısını soluyabilen bir manken yerleştirdiler. Bu, araştırmacıların, COVID-19'a neden olan virüsün ana bulaşma yolu olan insan nefesindeki aerosol damlacıklarının kapalı bir alanda hareket etme şeklini kabaca taklit etmelerini sağladı. Ekip, odanın çeşitli noktalarında biriken sıvının miktarını ölçerek, hava temizleyicilerinin sınıfta virüs bulaşma olasılığını sınırlamak için ne kadar etkili olduğunu belirleyebildi.

Test, sınıflarda hava temizleyicilerin kullanımı için önemli kanıtlar sağladı. Odanın her yerine yerleştirilmiş hava temizleyicileri kullanan araştırma ekibi, aerosolün yayılmasında önemli azalmalar buldu. Hava temizleyiciler havadaki partikül konsantrasyonlarını beş kata kadar azalttı. Bu, genel hava kalitesinin daha yüksek olmasına neden oldu. Diğer araştırmaların hava kalitesi ve test puanları arasında geçici bir bağlantı gösterdiği göz önüne alındığında, bu gelişme başlı başına okullarda portatif hava temizleyicilerin kullanımı için güçlü bir argümandır.

Araştırmanın sonuçları kesinlikle umut verici olsa da, konu öğrencileri ve öğretmenleri COVID-19'dan korumak olduğunda hava temizleyicilerinin bulmacanın yalnızca bir parçası olduğunu akılda tutmak önemlidir. Mevcut HVAC filtreleme sistemleri, maskeleme ve uygun mesafenin tümü, sınıfların güvenliğini sağlamada rol oynar. Yine de ekstra bir koruma katmanı eklemek isteyen okullar için, sınıflar için taşınabilir hava temizleyicilerine yatırım yapmak iyi bir çözüm olabilir.

COVID-19 koruması için kullanılacak en iyi hava temizleyiciler, HEPA filtreli olanlardır. HEPA hava temizleyicileri havadaki virüs boyutundaki parçacıkları yakalayarak onları etkili bir koruma önlemi haline getirir. UV antiseptik lambalar da faydalı olmakla birlikte, UV ampullerinin düzenli olarak değiştirilmesi gerekliliği okullar için teknik veya finansal zorluklara neden olabilir.

Sınıflar için hava temizleyicileri kullanma hakkında sorularınız mı var veya gelecek öğretim yılında öğrencilerinizi güvende tutmak için doğru birimleri seçme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Yardım etmek için buradayız! İhtiyaçlarınız için doğru hava temizleyicileri bulmanıza yardımcı olacak cevaplar ve ürün önerileri için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır