Genel

Hava Temizleme Cihazını Odanın Neresine Yerleştirmeliyiz?

Hava Temizleme Cihazını Odanın Neresine Yerleştirmeliyiz?

Bir hava temizleyici satın alırken, göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Kapasite, filtre tipi ve özellikleri, satın alma sürecinden geçerken göz önünde bulundurmanız önemlidir. Yine de genellikle gözden kaçan bir faktör, hava temizleyicinizi aldıktan sonra nereye koyacağınızdır. 

Peki, mükemmel modele karar verdikten sonra bir odaya hava temizleyici koymak için en iyi yer neresidir? Hava temizleyici yerleştirmeyle ilgili en iyi ipuçlarımızdan bazıları için okumaya devam edin!

Hava Temizleyiciyi Kirletici Kaynakların Yakınına Yerleştirin

Tek kaynaklı bir kirletici türünü ortadan kaldırmak için hava temizleyici kullanıyorsanız, bunun için en iyi yer o kaynağın yakınındadır. Örneğin, bir kedinin tuvaletinden gelen kokuları kontrol etmek için bir hava temizleyici kullandığınızı varsayalım. İdeal olarak, hava temizleyiciyi mantıklı bir şekilde tuvalete mümkün olduğunca yakın tutmak istersiniz. Bunun nedeni, tek bir kaynağa sahip kirleticilerin yakınlarda yakalanmasının en kolay olmasıdır. Kirleticilerin yayılmasına izin verirseniz, onları yakalamak daha zor olacaktır.

Mümkünse, Yükseltin

Hava temizleyicileri, yerden 90 - 150 cm yüksekte konumlandırıldığında en iyi şekilde çalışır. Bu yükseklikte, hava akışlarından yararlanabilirler. Uygun bir masanız varsa üzerine hava temizleyicinizi yerleştirmeniz etkinliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. 

Köşelerden ve Engellerden Uzak Durun

Havayı bir filtre ortamından geçirerek çalıştıkları için, hava temizleyicinizi yerleştirirken hava akışını engelleyen herhangi bir şeyden kaçınılmalıdır. İdeal olarak, onu köşelerden ve serbest hava akışını engelleyebilecek büyük mobilya parçalarından uzak tutmalısınız. Hava temizleyicinizin etrafındaki engeller ne kadar az olursa, o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

Bir Odaya Hava Temizleyici Koymak İçin En İyi Yer Neresi?

 Tüm bunları hesaba katarak, ideal hava temizleyici yerleşimi için bazı genel yönergeler hazırlayabiliriz. En iyi senaryo, hava temizleyicinizi odanın merkezine yakın, köşelerden ve engellerden uzakta bir masanın veya başka bir yüzeyin üzerine yerleştirebilmektir. Bu mümkün değilse, onu odanın nispeten açık bir bölümüne sokmak işe yarayacaktır. Kaynağa özgü bir sorunla uğraşıyorsanız, hava temizleyiciyi kirletici kaynağına yakın tutmayı unutmayın.

Hangi hava temizleyiciyi satın alırsanız alın, yerleştirmek için biraz düşünmek, mümkün olduğu kadar iyi çalışmasına yardımcı olacaktır. Neyse ki, çoğu hava temizleyiciyi hareket ettirmek oldukça kolaydır. Sizin için iyi olan bir şey bulana kadar yerleşimlerle oynamaktan korkmayın. Hava temizleyicinizin performansını izleme konusunda daha bilimsel olmak istiyorsanız, farklı yerleşimlerin hava kalitesini nasıl etkilediğini görebilmek için bir iç mekan hava kalitesi ölçer almayı unutmayın.

Hava temizleyicileri hakkında daha fazla sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin; ihtiyaçlarınıza göre size yanıtlar ve ürün önerileri sunmaktan memnuniyet duyarız.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır