Genel

Hava Temizleme Cihazı Küf Sporlarını Yok Eder mi?

Hava Temizleme Cihazı Küf Sporlarını Yok Eder mi?

İnsanların hava temizleyicileri hakkında sorduğu birçok yaygın sorudan biri "Bir hava temizleyici küf sporlarını giderir mi?" Bu basit bir soru gibi görünse de, beklediğinizden biraz daha fazla nüans var. Bir hava temizleyicinin küf sporlarını yok edip edemeyeceğine ve bunun için ne tür bir hava temizleyiciye ihtiyacınız olduğuna bir göz atalım.

Önce Soruyu Cevaplayalım

Bu sorunun basit cevabı evet, bir hava temizleyici havadaki küf sporlarını filtreleyebilir. Bununla birlikte, tüm hava temizleyicileri bunu yapacak donanıma sahip değildir. Sporları gidermek için bir hava temizleyicinin, katı parçacıkları havadan çıkarmak için kullanılan bir filtre türü olan bir HEPA filtresine sahip olması gerekir. Ortalama olarak, bir küf sporunun çapı 10 ila 30 mikron arasındadır. Bu arada bir HEPA filtresi, en az yüzde 99,97 verimlilikle 0,3 mikron kadar küçük parçacıkları kaldırabilmelidir. Bu gereklilik nedeniyle, HEPA filtreli hava temizleyiciler aslında küf sporlarını oldukça kolay bir şekilde çıkarabilir.

Ancak bazı hava temizleyicileri, katı parçacıkları yakalamak için tasarlanmış filtrelerle donatılmamıştır. Genel olarak, bu arıtıcılar, yalnızca havadaki gazlara veya VOC'lere odaklanmayı amaçlayan özel birimlerdir. Genel kullanımlı hava temizleyicilerin çoğunda bir HEPA filtresi olsa da, piyasadaki her hava temizleyicinin küf sporlarını temizleme özelliğinin olmayacağını akılda tutmak önemlidir. Birçok hava temizleyici, HEPA filtrelerini gaz odaklı filtreleme ile birleştirir. Bu kombinasyonlu hava temizleyicileri, sporların yanı sıra havada uçuşan küf toksinlerinin giderilmesine yardımcı olabileceğinden, küfle mücadelede çok faydalı olabilir.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır