Genel

Evinizdeki Hava Kalitesini Düşüren 4 Şey

Evinizdeki Hava Kalitesini Düşüren 4 Şey

Düşük hava kalitesinin insan sağlığını nasıl etkilediğine dair artan farkındalıkla birlikte, insanların evlerindeki havayı iyileştirmenin yollarını aramaları gayet normal.

Şu anda evinizde (muhtemelen) sahip olduğunuz ve ev havanızın kalitesini düşürebilecek dört şey.

Cam-elyaf yalıtımı

Hemen hemen tüm modern ev, cereyanları önlemek ve enerji tüketimini azaltmak için fiberglas yalıtım kullanır. Ancak bu yalıtımla ilgili sorun, bunun bir iç mekan VOC kaynağı olabilmesidir. Fiberglas yalıtım üretiminde kullanılan kimyasallar, yalıtım yapıldıktan sonra kalır. Bazı durumlarda bu kimyasallar havaya karışarak evinizdeki hava kalitesini düşürebilir. Bu kimyasallar zamanla dağılacağından, bu özellikle daha yeni yalıtım için geçerlidir.

Ev bitkileri

Çoğu durumda, evinizde bitki olması aslında iyi bir şeydir. Aslında, evinizdeki hava kalitesini gerçekten iyileştirebilecek birkaç hava temizleme bitkisi vardır. Bununla birlikte, bitkileri evinizde tutmanın önemli bir riski vardır: küf. Sporlar toprağa girerse, saksılarınızda küflenme görmeye başlayabilirsiniz.

Bu, ev bitkilerinizi atmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, ekildikleri toprağa dikkat ettiğinizden emin olun. Küflenmeye başlarlarsa, küfün daha fazla yayılmasını önlemek için onları bitkilerden temizleyebilir ve yeni saksı toprağına nakledebilirsiniz. Bitkilerinizde küf görürseniz, mevcut küfü temizledikten sonra yeni küfün oluşmasını önlemek için küf sporları için bir hava temizleyici kullanmayı düşünebilirsiniz.

Gaz sobası

Evinizde gaz sobası varsa, her yemek pişirdiğinizde hava kalitenizi önemli ölçüde düşürüyor olabilirsiniz. Doğal gazın yanması, her ikisi de insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olan ince partikül madde ve karbondioksit üretir. 

Sentetik Döşeme

Yalıtımdan farklı olarak, vinil döşemeden gelen VOC'ler evinizin hava kalitesini düşürüyor olabilir. Ne yazık ki, bu birçok sentetik yapı malzemesi türünde ortak bir sorundur. Bu sorunla başa çıkmanın en iyi yolu, VOC'ler için bir ev tipi hava temizleyici kullanmaktır. Bu hava temizleyicileri, VOC'leri ve diğer zararlı gazları yakalamalarını mümkün kılan karbon veya kömür filtreleri ile donatılmıştır.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır