Genel

Evcil Hayvan Alerjileri Nasıl Yönetilir?

Evcil Hayvan Alerjileri Nasıl Yönetilir?

Sevimli bir köpek yavrusu, kedi yavrusu, tavşan veya kuş evlat edindiniz, ancak yeni evcil hayvanınızla aynı odada olmanın öksürmenize, hapşırmanıza ve ürtikere yakalanmanıza neden olduğunu fark ettiniz. Evcillerinizden ayrılmayı tercih etmeden, onları evde tutmaya ve bunun yerine semptomlarını yönetmeye karar verebilirsiniz. Aslında, bir araştırmaya göre, doktorları tarafından alerji nedeniyle evcil hayvanlarından vazgeçmeleri söylenen insanların sadece yüzde 21'i bunu yaptı.

Alerjilere rağmen evcil hayvanınızla uyum içinde yaşamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

Alerji testi yapın. Evcil hayvanınıza alerjiniz var gibi görünüyorsa, o tür bir hayvana veya evinizde veya çevrenizdeki başka bir şeye gerçekten alerjiniz olup olmadığını belirlemek için testler yaptırmanız önemlidir. Bazen hayvanlar polenleri ve diğer alerjenleri dışarıdan getirirler, bu nedenle alerjinize evcil hayvanın kendisinden çok, bu sebep olabilir. 

Evcil dostunuzu evin belirli alanlarıyla sınırlayın. Bir köpek veya kedi, ana oda veya belirli yatak odaları ile sınırlı olmaktan rahatsız olmaz, bu nedenle yatak odanızı her gece alerjilerden detoks yapabileceğiniz alerjen içermeyen bir bölge haline getirin.

Evin geri kalanında hava temizleyicileri kullanın. Ev tipi bir hava temizleyici, evcil hayvan alerjisi olanlara çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlayabilir ve evcil hayvanlarıyla aynı odada olmalarını mümkün kılabilir. Bir hava temizleyici, tüm sorunlu evcil hayvan tüylerini ortadan kaldırmaz, ancak en azından havadaki alerjen konsantrasyonunu azaltır.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır