Genel

En İyi Bahar Temizliği için 10 İpucu

En İyi Bahar Temizliği için 10 İpucu

Evinizin bahar temizliğini düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Bahar temizliği herkes için önemlidir, özellikle de alerjiniz varsa. 

Sağlıklı bir ev sahibi olmak sandığınız kadar zor değil. 2022'de alerjisi olanlar için en iyi 10 bahar temizliği ipucu;

1- Bir Program Yapın

Evinizin kapsamını belirleyin: En çok hangi alanlarda çalışmaya ihtiyaç var? Rutin temizlik sırasında nereleri atlıyorsunuz? Bunlar başlamak için en iyi yerler. Nereden başlarsanız başlayın, bir plana sahip olmak elinizdeki göreve odaklanmanızı sağlar. Sadece oda oda gidin. 

2- Dağınıklığı ortadan kaldırın

Araştırmalar, düzensiz bir evin stres seviyenizi artırdığını gösteriyor. Beyninize işin bitmediği sinyalini verir.

Toz teneffüs etmenin bilimsel sonuçları, dağınık bir çalışma alanına geri dönmenin stresiyle birleştiğinde, zarar verebilir. Hepimiz evde ve özellikle ev ofislerimizde daha fazla zaman geçirdiğimiz için, düzenli bir çalışma alanı sağlamak her zamankinden daha önemli.

Hayatınızdan gereksiz stresi attıktan sonra ne kadar taze hissettiğinize şaşırabilirsiniz

3- Bir HEPA Vakum kullanın

Süpürme sırasında biriken tozdan fazlasını kaldırabilirsiniz. Yüksek kaliteli bir HEPA vakum, kendinizi iyi hissetmek için en iyi bahar temizliği malzemelerinden biridir. Göremediğiniz ancak alerji semptomlarını tetikleyebilen havadaki küçük parçacıkları yakalarlar. Evcil hayvan kepeği, alerjenler ve diğer ev parçacıkları gibi şeyleri yakalarlar.

Hemen hemen her bahar evi temizlik listesinde bir HEPA vakum önerisi göreceksiniz. 

4- Bahar Temizliği Yaparken “Yeşil” Düşünün

Temiz bir notla başlamak istiyorsunuz, bu yüzden kendinizi kimyasallara ve toksinlere maruz bırakmayın. Buharlı temizleyici, bahar temizliği için en iyi “yeşil” ürünlerden biridir. Mikrodalga, fayans, sert zeminler, mutfak aletleri, banyolar ve hatta dış mekan alanlarınızı temizlemek için kullanılabilir.

Buharlı temizleyiciler yalnızca sıcak su buharı kullandığından, %100 doğal ve kimyasal içermeyen bir temizlik çözümüdür.

Alerjisi olanlar için en iyi bahar temizleme ürünleri listemize göz atın. Havanızı, zemininizi ve mobilyalarınızı tek bir kimyasal olmadan temizlerler.

5- Daima Yukarıdan Aşağıya Çalışın

Evinizi nasıl bahar temizliği yapacağınızı düşündüğünüzde, tavandan aşağı doğru başlamak önemlidir. Bu, kalıntıları aşağı doğru zorlayacak ve alanınızı yeniden tozlamak veya yeniden temizlemek zorunda kalmamanızı sağlayacaktır. Uzatma hortumlu bir elektrikli süpürgeniz varsa, önce tavanlarınızdan ve vantilatörlerinizden örümcek ağlarını ve tozu alın.

Ardından, zeminlerinizdeki tüm tozu ve kalıntıları temizlemeden önce mobilyalarınızın ve diğer eşyalarınızın tozunu alın. 

6- Duvarların ve Pencerelerin de İlgiye İhtiyacı Var

İnsanlar neredeyse her zaman yerlerini temizler, ancak genellikle duvarları ve pencereleri unuturlar. Tüm toz zemine ve diğer yüzeylere yerleşmez. Duvarları ve panjurları silmek için nemli bir havlu kullanın (üstten başlayarak). Dışarıdaki pencere ekranlarını çıkarın ve silin.

7- Mutfak ve Banyodan Korkmayın

Mutfak ve banyonuzu temizlemekten korkmayın. Dolaplarınızı silin. Kilerinizi ve buzdolabınızı gözden geçirin. Rafları silin ve eski eşyaları atın. Paslanmaz çelik cihazlarınız varsa, çizilmeyi veya diğer sorunları önlemek için nazik temizleyiciler kullandığınızdan emin olun. Duş perdenizi değiştirin. Kozmetik çekmecenizi veya ecza dolabınızı gözden geçirin ve son kullanma tarihi geçmiş ürünleri atın.

8- Havanızı Unutmayın

Hava Temizleme cihazlarınızın filtrelerinin değiştirilmesi, bahar temizliğinin en önemli ve gözden kaçan kısımlarından biridir. Filtreyi değiştirmek bahara girerken daha sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır. Temiz ve sağlıklı hava soluduğunuzdan emin olun.

Alerjenlerden, ev kimyasallarından veya kokulardan sağlıklı bahar havası almanın en iyi yolu bir hava temizleyici kullanmaktır. Evinizdeki herhangi biri alerjiden muzdaripse veya alerji mevsiminde havasız uyanırsa, yatak odasına bir hava temizleyici eklemek yardımcı olacaktır.

9- Şiddetli Alerjiniz Var mı? Kendinizi koruyun.

Temizlik, mobilya ve demirbaşlar üzerindeki tüm kış tozu büyük olasılıkla rahatsız edecektir. Alerjiniz varsa veya ağır hizmet tipi temizleyiciler kullanıyorsanız, etiketlerini okuduğunuzdan emin olun. Güvenli bahar temizliği için lastik eldiven, maske, eşarp ve hatta saç filesi kullanın. Koruyucu giysiler, cilt tahrişlerine ve alerjik reaksiyonlara karşı korunmaya yardımcı olacaktır.

10- Bahar Temizliği Yeni Bir Başlangıç Olsun

Alanınız karanlık ve ağır geliyorsa, bahar için hafif ve taze olmasına yardımcı olmak için küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Yeni renkli yastıklar veya sanat eserleri eklemek, alanınızı değiştirmenin harika yollarıdır. Yatak takımları, havlular, masa örtüleri ve hatta pencere süsleri gibi eşyaları değiştirmek, odalarınızı ilkbahar ve sıcak havalara dönüştürmenin diğer yollarıdır.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır