Genel

Döküntünüzün Egzama Olduğunun 4 İşareti

Döküntünüzün Egzama Olduğunun 4 İşareti

Egzama, kaşıntılı bir döküntü de dahil olmak üzere rahatsız edici semptomlara neden olan yaygın bir cilt hastalığıdır. 

Deri döküntüsü veya kaşıntıdan rahatsız hissediyorsanız, egzama olabilir mi? Teşhisinizi öğrendikten sonra, rahatsız edici veya hoş olmayan semptomlarınızı nasıl çözeceğinizi anlayabilirsiniz.

  1. Kalın veya pullu cilt

Atopik dermatit olarak da bilinen egzamanız varsa, cildiniz kalınlaşmış veya pullu görünebilir. Başka bir cilt rahatsızlığı türü olan sedef hastalığı da pullu cilde neden olabilir, bu nedenle kesin değildir - ancak kapsamlı bir muayene ve profesyonel teşhis için bir uzmanla iletişime geçmek iyi bir fikir olabilir.

  1. Geceleri kötüleşen kaşıntı

Egzama döküntüleri, özellikle gece boyunca şiddetle kaşınabilir. Bileklerinizin,  ayak bileklerinizin çevresinde veya dirsek ve diz eklemlerinizin iç kısmında egzama döküntüleri görmeniz daha olasıdır.

Buna karşılık, cildinizin kıvrımlarında kırmızı sedef lezyonları görme olasılığınız da vardır ve sedef hastalığı döküntüleri çok kaşınır.

  1. Kahverengi-gri veya kırmızı lekeler

Kızarıklığınızın olası nedenleri hakkında renge bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Egzama döküntüleri genellikle kahverengimsi gri veya kırmızı bir tondadır. Beyaz püstüller görürseniz, sedef hastalığı olma olasılığı daha yüksektir.

  1. Çatlamış, çiğ veya kanayan cilt

Şiddetli egzama ve sedef hastalığı alevlenmeleri, etkilenen bölgede ağrılı hasara neden olabilir. Kızarıklığınız cildinizin çatlamasına, çiğnemesine veya kanamasına neden oluyorsa, belirtilerinizi hafifletmek ve enfeksiyon gibi komplikasyonları önlemek için tıbbi yardım alın.

Egzama tipik olarak alerjiler, astım ve çevresel tetikleyicilerden kaynaklanır. Alerji, Astım ve İmmünoloji Merkezleri çocuklarda ve yetişkinlerde egzamaya yardımcı olabilir. Durumunuza bağlı olarak, topikal veya oral kortikosteroidler gibi yaygın egzama tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Döküntünüzün egzama olup olmadığını ve kızarıklık, kaşıntı, pullanma ve tahriş semptomlarından nasıl kurtulabileceğinizi öğrenmek için bugün bir uzman ile iletişime geçin. 

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır