Genel

Alerji Belirtilerini Azaltmanın 4 Yolu

Alerji Belirtilerini Azaltmanın 4 Yolu

Her bahar, binlerce bitki türü polen üretmeye başlayarak yaygın alerjik reaksiyonlara neden olur.

Ancak alerji mevsimiyle ilgili en büyük sorun, alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılan ilaçların genellikle kullanıcıları yorgun, sisli ve zihinsel olarak donuk hissetmesine neden olmasıdır. Neyse ki, polen alerjileri ile ilgili semptomları azaltmanın ve hatta ortadan kaldırmanın birkaç doğal yolu vardır. İşte alerji etkilerini doğal olarak azaltmak için dört harika yöntem.

Öküsürük Otu Özü Alın

Birçok yaygın hastalık gibi, alerjilerin de doğal takviyelere iyi tepki verdiği gösterilmiştir. Alerjileri doğal olarak tedavi etmek için en iyi takviyelerden biri, papatyaların akrabası olan Öksürük Otu (butterbur) bitkisinin özüdür. Bu bitkinin özlerinin polen alerjisi ve saman nezlesi semptomlarını azalttığı gösterilmiştir. Bitki bazen astım ve diğer solunum rahatsızlıkları için doğal bir tedavi olarak da kullanılır. 

Maruz Kalma Sürenizi Sınırlayın

Havaların ısınmasından yararlanmak isteyen birçok insanın, açık havada kalma süreleri polenlere maruz kalmalarını büyük ölçüde artırır. Polen mevsiminin yoğun olduğu dönemlerde, dışarıda geçirdiğiniz süreyi mümkün olduğunca sınırlandırmaya çalışın. Özellikle dışarıda koşu veya koşu gibi yoğun egzersiz yapmaktan kaçının. Kendinizi fiziksel olarak zorluyorsanız, daha fazla hava solumanız gerekecek ve bu süreçte daha fazla polen alacaksınız.

Hava Temizleyici kullanın 

Belki de kendinizi bahar polenine karşı alerjik reaksiyonlardan korumanın en iyi yolu, ev tipi bir hava temizleyici kullanmaktır. HEPA filtreli temizleyiciler, havadaki neredeyse tüm polenleri etkili bir şekilde temizleyerek, günlük bazda alerjene maruz kalma miktarınızı kolayca ve büyük ölçüde azaltmanıza olanak tanır. Hava temizleyiciler ayrıca toz, kir, kepek ve diğer kirletici maddeleri temizleyerek evinizdeki havayı yıl boyunca daha sağlıklı hale getirir. 

Alerji Dostu Diyetiniz Olsun

Alerjiniz varsa, belirtilerinizi hafifletmek için yapabileceğiniz diyet değişiklikleri olabilir. Örneğin yağlı balık yemek saman nezlesi semptomlarının şiddetini azaltabilir. Polen mevsiminin en kötü döneminde alerji dostu bir diyete bağlı kalırsanız, özellikle burada sunulan diğer ipuçlarıyla birlikte, şiddetli alerjik reaksiyon riskinizi azaltabilirsiniz. 

Alerjiler can sıkıcı ve rahatsız edici olabilir, ancak alerji ilaçlarının yan etkileri genellikle daha iyi değildir. Antihistaminikleri almadan önce, alerjileri doğal olarak tedavi etmek için bu yöntemlerden bazılarını deneyin.

Sağlığınızı iyileştirmek ve alerji semptomlarını hafifletmek için hava temizleyicileri kullanma hakkında sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, tüm sorularınızı yanıtlamaktan ve ihtiyaçlarınıza uygun bir birim seçmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır