Genel

10 Gün Boyunca Şeker Detoksu Uyguladığımda Bunlar Gerçekleşti

10 Gün Boyunca Şeker Detoksu Uyguladığımda Bunlar Gerçekleşti

10 Gün Boyunca Şeker Detoksu Uyguladığımda Bunlar Gerçekleşti İşte karşınızda çoğu kimsenin kabul edemediği bir gerçek; şeker bağımlılık yaratır. Hiç de şeker olmayan başka neler var, biliyor musunuz: Diyabet, kanser, depresyon, akneler ve kalp hastalığı…   Bunların tümüne sebep olan ya da bunları daha da kötüleştiren şey, şeker. Şaka değil… Bunu öğrendiğimde hayatımdan şekeri çıkarmaya karar verdim, ama öncesinde şeker detoksu yapmak istedim. Bir anda şekeri kestim ve ilk 10 gün boyunca bunlar gerçekleşti:

1. 2 kilo verdim.

Belki bir kısmı sudan ibaretti, ama eminim bir kısmı da yağ idi. Ve bu kulağa mantıklı geliyor. Sonuçta şeker fazlasıyla kilo almanıza sebep olan bir şey. Şekerden vazgeçerek kalori alımını azaltarak kilo vermeye başlıyorsunuz.

2. Tansiyonum normalleşti.

Öncesinde tansiyonum her zaman biraz yüksek sayılabilecek seviyelerdeydi. Şekeri bıraktıktan sonra tansiyonum normal seviyelerde seyretmeye başladı.

3. Kafamın dağınıklığı geçti.

Aslında algım önceden de açıktı. Beyin fonksiyonlarımda gelişme hissetiğimi söyleyebilirim belki. Bunun da bir sebebi vardı: Fazla şeker tüketmek; zihnin işlevselliğine zarar veriyor, hafızanın gücü ve duyarlılığı için gerekli olan proteinlerin azalmasına sebep olabiliyor. Long Gillespie’nin söylediğine göre; “Aşırı miktarda şeker tüketmek metabolik sendrom ile ilişkili, bir dizi halindeki şartlar sadece zihinsel fonksiyonla bağlantılı kalmayarak beyin yapısında da değişikliklere yol açabiliyor.

4. Bakış açımda olumlu değişimler gördüm.

Bir çalışmaya göre gün içerisinde dört kezden fazla şekerli meşrubat tüketen kişilerde su, çay, kahve gibi şekersiz içecekler tüketen kişilere göredepresyon görülme oranı %30 artıyormuş. Ben de şeker tüketmediğimde daha mutlu hisettim. Ruh halimdeki değişimler daha tutarlıydı.  

5. Cildim daha sıkı görünmeye başladı.

Çok fazla şeker tüketimi cildin erken yaşlanmasına sebep olabiliyor. Şeker yemeyi bıraktığınızda onun cildiniz üzerindeki etkileri yavaşça yok olmaya başlıyor. Bende zaten sivilce pek yoktu ama lekelerimde iyileşmeler gördüm.   Şeker tüketmeyerek karaciğer yağlanması, diyabet, bazı kanser türleri, bunama, depresyon ve Alzheimer hastalığı gibi riskleri uzun vadede azaltmış oldum. Eğer şeker detoksu yapmaya karar verirseniz egzersiz yaparak bolca su tüketiğinizden emin olmaya dikkat edin(Vücudunuz aşırı toksinden bu şekilde kurtulacak.), sağlıklı yiyecekler tüketin.

Kategoriler

Menü

Müşteri Hizmetleri

0212 210 99 14 (pbx)

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır